کامیار فانیان در اصفهان بداهه‌نوازی می‌کند / نوای تنبور، دوتار و سه‌تاربه گزارش گروه فرهنگی ایرنا، این کنسرت شامل سه بخش است که در بخش نخست فانیان برای مخاطبانش دوتار ترکمن و دوتار خراسانی می‌نوازد.
بخش دوم کنسرت شامل دونوازی تنبور و سازهای کوبه‌ای است و در بخش پایانی دونوازی سه‌تار و تنبک اجرا می‌شود.
این کنسرت به همت حوزه هنری و با حمایت‌های اداره ارشاد اصفهان برگزار می‌شود.
فانیان همچنین از انتشار دو آلبوم تصویری جدید خبر داد. آلبوم «صنم» که شامل ساخته‌های کامیار فانیان به خوانندگی مهدی امامی است، تا دو هفته دیگر منتشر می‌شود.
آلبوم «دوتارچی» هم به زودی منتشر می‌شود. «دوتارچی» شامل دونوازی کامیار فانیان به همراه آق‌مراد چاریف بزرگترین دوتارنوازان ترکمنستان است.
این برنامه هنری ساعت 21 پنجشنبه آغاز می شود.
فانیان متخصص و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران است که به بررسی نوازندگی دوتار در شرق خراسان، شمال خراسان، موسیقی ترکمن ،تنبور منطقه گوران و همچنین جمع آوری صوتی و تصویری سازهای بادی ایران چون قشمه، سرنا، کرنا، دوزله، شمشال و جفتی پرداخته است.
او از سال 1380 گروه موسیقی خود را به نام شهرآشوب بنیان نهاد و سپس به دلیل مشابهت اسمی این گروه نام آن را به «کُهن» تغییر داد. در طی این سال‌ها اجراهای این گروه به دو بخش موسیقی ایرانی و مقامی تقسیم می‌شد که طی هر اجرا موسیقی نواحی مختلف چون سُرنای تربت جام، عاشیقی آذربایجان، تنبور منطقه گوران، دوتار ترکمنی، دو تار شمال خراسان و دو تار شرق خراسان در یک بخش و موسیقی ایرانی که شامل ساخته‌های فانیان بود در بخش دیگر اجرا می‌شد.
فراهنگ**9012** 1823
خبرنگار: زهرا امیری** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید