«مهراوه» در تهران کنسرت برگزار می‌کندبه گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، کنسرت گروه «مهراوه» با رپرتواری از موسیقی سنتی و فولکلور کردی، به خوانندگی علیرضا وکیلی منش و رضا نظری و همخوانی سحر زیبایی در تالار اندیشه ساعت 21 روز جمعه 27 مرداد ماه در دو بخش به اجرا در می‌آید.
بخش موسیقی فارسی این کنسرت، مشتمل بر قطعاتی تحت عنوان «خنده مهتاب» با شعری از «شفیعی کدکنی»، «بخت خندان» و «هوای دل» بر سروده «مولانا» است و آواز آنها را «علیرضا وکیلی منش» بر عهده دارد.
در بخش کردی به خوانندگی «رضا نظری» نیز قطعات «قصه عشق»، «کوله نجه»، «به شان به شان»، «له مال هاته ده ر»، «شیته گیان» و «مه قام» به تنظیم حیدری تقدیم مخاطبان خواهد شد.
«امین حیدری» آهنگساز و تنظیم کننده قطعات گفت: حال و هوای غالب این قطعات، با نگرش و رویکردی تازه بر بافت هارمونیک موسیقی ایرانی و رنگ آمیزی متفاوت صدادهی ارکستر خلق شده است. همچنین تقویت بخش باس در ارکستر که همیشه جای خالی آن در موسیقی ایرانی احساس می شود و رنگ آمیزی ویژه در همخوانی و ساز نیز از جمله رویکردهای اتخاذ شده در این اجرا است که امیدوارم ماحصل آن بازتاب مثبتی در میان مخاطبان داشته باشد.
در کنسرت پیش روی گروه موسیقی مهراوه، هنرمندان حسن مکانیکی (نی)، حمید قنبری (تنبک)، مریم خدا بخش (عود، همخوان)، امین حیدری (عود، آهنگساز، تنظیم)، میثم ملکی (تار)، کاوان کریمی (سنتور)، سحر زیبایی (همخوان)، شهرام رضایی (دف، پرکاشن)، سیاوش ولی پور (کمانچه آلتو)، مهرداد مسعودی فرید (کمانچه)، حامد پیرا (بالابان، سرنا) و میترا زلفی (قیچک باس,همخوان) آواز دو خواننده موسیقی فارسی و کردی را همراهی می کنند.
فراهنگ ** 9012 ** خبرنگار: زهرا امیری * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید