فیلم «فی‎فی از خوشحالی زوزه می‌کشد» در فرهنگسرای نیاوران اکران نشدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، برخلاف ادعای برخی از سایت های خبری این فیلم مستند که به زندگی و آثار بهمن محصص می پردازد به دلیل نداشتن مجوزهای لازم، به دستور مدیریت مجموعه به نمایش درنیامد.
سینماتک نیاوران با حمایت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با هدف معرفی فیلم‌های هنری تاریخ سینما با کسب مجوزهای لازم این آثار را در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می آورد و با حضور کارشناسان و منتقدان به نقد و بررسی آنها می پردازد.

** جشنواره موسیقی شب‌های بداهه‌نوازی پیانو در فرهنگسرای نیاوران
جشنواره موسیقی شب‌های بداهه‌نوازی پیانو با عنوان Show of Hands توسط نشر موسیقی هرمس و شرکت کلیک و با مشارکت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران از 22 شهریورماه به مدت شش شب در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
در اولین دوره این جشنواره، 11 هنرمند از ایران و هشت کشور دیگر در قالب 12 کنسرت مستقل (هرشب دو اجرا) به روی صحنه خواهند رفت و به‌ دور از مرزبندی‌های سبک‌شناسی اما با موضوعی واحد، برنامه ها را برای علاقه مندان به موسیقی اجرا می کنند.
جدول برنامه جشنواره موسیقی شب‌های بداهه‌نوازی پیانو :
چهارشنبه 22 شهریور: مازیار یونسی (ایران)، تورد گوستاوسن (نروژ)
پنجشنبه 23 شهریور: داوید سیس (اطریش)، وولفرت برده رده (هلند)
جمعه 24 شهریور: بندیکت یاهنل (آلمان)، پیمان یزدانیان (ایران)
شنبه 25 شهریور: کالین ولون (سوئیس)، نیک برتش (سوئیس)
یکشنبه 26 شهریور: فرانسوا کوتوریه (فرانسه)، استفانو باتالیا (ایتالیا)
دوشنبه 27 شهریور: مارجین واسیلفسکی (لهستان)، برنامه ویژه اختتامیه
دوازدهمین اجرا (اختتامیه) اجرایی خاص است که به عنوان یک هدیه ویژه تا یک هفته قبل از شروع فستیوال اعلام نخواهد شد.
اولین جشنواره موسیقی شب‌های بداهه‌نوازی پیانو با عنوان Show of Hands از 22 تا 27 شهریورماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود و علاقه مندان با خرید هر بلیط از سایت تیوال به تماشای دو اجرا خواهند نشست.

** کنسرت گروه موسیقی «بانگ نو» در فرهنگسرای نیاوران
گروه موسیقی «بانگ نو» به سرپرستی نسترن هاشمی، یکم شهریور در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.
کنسرت موسیقی گروه «بانگ نو» بر مبنای ردیف و هارمونی ایرانی اما با تنظیم جدید خواهد بود و تمام قطعات به صورت تنظیمی و چند صدایی اجرا خواهد شد.
گروه موسیقی «بانگ نو» هدف از اجرای خود را پاسداری از موسیقی ارزشمند ایرانی و ارائه آن به صورت تنظیم شده در قالب آنسامبل سازهای ایرانی با توجه به ذائقه شنیداری امروز هنر‎دوستان عنوان کرده است.
اعضای گروه موسیقی «بانگ نو» را نسترن هاشمی (آهنگساز، سرپرست و نوازنده سنتور)، هامان خلیلی (تار)، فریماه موفقی (کمانچه)، سام خواجه‎وند (دف و دایره)، بیتا قاسمی (قیچک باس)، معتمد سامانی (عود)، فرزاد موسوی (بم تار)، سهیل اله دادیان (تنبک) و محمود صالحی (آواز) تشکیل می دهند.
گروه موسیقی «بانگ نو» چهارشنبه، یکم شهریور ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود و علاقه مندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.
فراهنگ ** 7561 **1055
دریافت کننده: سارا کریمیان**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید