راهیابی 9 گروه به جشنواره موسیقی عرفانی سیستان و بلوچستانبصیر احمد ملازهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشنواره های موسیقی عرفانی 18 تا 24 شهریور ماه در سراوان برگزار می شود.
وی ادامه داد: هنرمندان شهرستان های مختلف نظیر سراوان، سیب و سوران، مهرستان، نیکشهر، خاش و چابهار در این جشنواره به هنرنمایی می پردازند.
وی برگزاری جشنواره موسیقی عرفانی را از جمله برنامه های شاخص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در دهه ولایت ذکر کرد.
وی افزود: موسیقی سنتی سیستان و بلوچستان همچون مشعلی فروزان به یادگار از دوره های مختلف فرهنگ و تمدن کهن ایران باستان را در اذهان به ارمغان می آورد.
معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان گفت: طنین موسیقی سنتی و مذهبی این استان از شمال تا جنوب یادآور خاطره های خوش و تلخی است که برگرفته از احساسات پاک و دلنشین مردم غیور و مرزدار این نطقه از ایران زمین است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر 1100 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید