دمای هوای خراسان شمالی تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد/ احتمال بارش برف و باران در ارتفاعاتمهری هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی، بیانگر ورود سامانه بارشی از امشب به استان است که فعالیت این سامانه به تدریج سبب وزش باد شدید، افزایش ابر و بارش پراکنده می شود.
وی با بیان اینکه وزش باد در برخی مناطق استان خیلی شدید پیش بینی شده است افزود: از فردا تا دوشنبه شب، با تقویت ناپایداری ها وزش باد شدید و بارش باران در ارتفاعات احتمال بارش برف و مه پیش بینی شده است.
هاشمی خاطرنشان کرد: فعالیت سامانه روز دوشنبه بیشتر در نواحی شرقی استان خواهد بود و به تدریج تا روز سه شنبه تضعیف می شود.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به اینکه با فعالیت این سامانه بارشی، شاهد کاهش محسوس دمای هوا از فردا یکشنبه تا اواخر هفته خواهیم بود گفت: دمای هوای استان هشت تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
وی افزود: در 24 ساعت گذشته کمینه دمای بجنورد چهار درجه سانتیگراد و بیشینه آن 22 درجه سانتیگراد بوده است.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: در این مدت کوسه با کمینه دمای یک درجه سانتیگراد سردترین و سنخواست با بیشینه دمای 24 درجه سانتیگراد گرم ترین مناطق استان گزارش شده است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7185 / 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید