دستور شهردار تهران برای تدوین منشور زیست اخلاق مدارانه شهروندیبه گزارش روز شنبه ایرنا، شهردار تهران با صدور حکمی «رسول رسولی‌پور» را به عنوان مشاور شهردار و رئیس گروه اخلاق شهروندی تهران منصوب کرد.
شهردار تهران دراین حکم به رسولی پور ماموریت داده که با کسب نظر و جلب حمایت فرزانگان و مسئولان حوزه فرهنگ، منشور زیست اخلاق مدارانه شهروندی را تدوین کند.
وی در ادامه این حکم خاطرنشان کرده: تهران، امروز در کنار مشکلات و چالش هایی مانند ناهنجاری‌های اجتماعی، آلودگی‌های هوا و صدا است و از بی‌مهری، عدم مسئولیت‌پذیری و جدی نگرفتن اخلاق و فرهنگ شهروندی رنج می‌برد؛ انتظار می‌رود با تلاش‌های جناب‌عالی و سایر صاحبنظران عرصه فرهنگ و اخلاق این نقیصه بزرگ شهر عزیزمان بر اساس برنامه‌ای مشخص برطرف شود.
رسول رسولی‌پور عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه خوارزمی از سال 1369 تاکنون است.
وی دارای پسادکترا از مرکز فلسفه دین دانشگاه نوتنردام آمریکا، مدرک دکتری فلسفه دین دانشگاه پونا هندوستان و کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه شهید مطهری است.
عضویت در جامعه بریتانیایی فلسفه دین از سال 1385 تاکنون، عضویت در هیات علمی ناپیوسته دانشگاه نوتردام آمریکا، عضو شورای ادیان و معنویات جهان در موسسسه کاتولیک فتزر آمریکا و عضو هیات علمی ناپیوسته دانشگاه شهید مطهری از دیگر سوابق رسولی پور است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری – انتشار: محسن فتاحی
تهرام/9353/1109**1625انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید