حجت اشرف‌زاده: جوانان به موسیقی نیاز دارند/نباید به قهر رسانه ملی و هنرمندان دامن زدحجت اشرف‌زاده روز سه ‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار موسیقی ایرنا افزود: چرا تلویزیون درباره آثاری که خوانندگان برای مراسم های مذهبی یا ملی مانند انتخابات و یا تشییع پیکر شهدا اجرا می کنند، گزارش تهیه نمی‌کنند و یا چرا آثار خوبی را که هنرمندان برای مردم کشور خود می‌سازند، پوشش خبری نمی دهد.
وی با بیان اینکه در فوتبال هم تماشاگران زیادی وجود دارد اما همواره به خاطر تخلفات برخی تماشاگر، فدارسیون فوتبال و یا فوتبالست‌ها را محکوم نمی‌کنند، گفت: در تمام کشورها، در مکان‌های عمومی برای مسابقات ورزشی، میتینگ‌های سیاسی و اجتماعی یک عده هنجارشکن ممکن است شرایط را برهم زنند، بنابراین باید با همان افراد برخورد شود، نه کل مراسم را زیر سوال ببرند.
خواننده تیتراژ تلویزیونی «علی البدل» به بحث غِنا که جز اصول فقهی است اشاره کرد و گفت: درباره غِنا در موسیقی نیز مراجع و متخصصان باید نظر بدهند و قطعا آنها نظرشان مثبت بوده است که اکنون برگزاری کنسرت در ایران قانونی است.
اشرف‌زاده تاکید کرد: سیاست قلع و قمع دیگر جواب نمی دهد زیرا جوان نیاز به گوش دادن موسیقی دارد و اگر این نیاز برآورده نشود، موسیقی زیر زمینی و پارتی های شبانه بیشتر خواهد شد.
وی ادامه داد: کنسرت‌ها در ایران با مجوز وزارت ارشاد و نظارت کامل برگزار می شود و در واقع مراحل سختی برای گرفتن مجوز وجود دارد، همچنین در زمان برگزاری کنسرت مراقبت های ضروری انجام می شود تا جلوی هر گونه هنجارشکنی را بگیرند. بنابراین اینکه از میان صدها کنسرت یک نمونه را انتخاب کنیم و آن را به عنوان تمام نمونه کنسرت‌ها در تلویزیون پخش کنیم رفتار غلطی است.
وی خطاب به مدیران صدا وسیما گفت: به جای بررسی کنسرت‌ها، از خود شروع کنید بدون اجازه خواننده‌ها، از موسیقی آنها در گزارشهای رادیو تلویزیونی استفاده می‌کنید، اگر مباحث فقهی را قبول دارید باید از همه خواننده‌هایی که قطعه‌های آنها را در گزارش‌هایتان پخش می‌کنید، اجازه بگیرید.
این خواننده موسیقی سنتی با بیان اینکه اگر انسان به دنبال نقطه ضعف باشد همه ما ضعف‌هایی داریم که می توان به آن پرداخت، گفت: در کنسرت‌ها هم همین طور است اگر بگردیم و یک نمونه را به عنوان مرجع تمام کنسرت‌ها انتخاب و پخش کنیم حتما ضعف‌هایی دیده خواهد شد.
وی گفت: گزارش بخش خبری صدا وسیما چیزی جز قهر و جدایی بین هنرمندان و رسانه ملی ایجاد نخواهد کرد در حالیکه همواره به دنبال وحدت بوده ایم.
این خواننده موسیقی سنتی افزود: از همه هنرمندان و خوانندگان در مراسم های ملی استفاده می شود اما چرا در این مواقع نقاط ضعف‌ها مطرح نمی‌شود.
اشرف زاده تاکید کرد: اگر جای مدیران صدا وسیما بودم دست همدلی به سمت هنرمندان دراز می‌کردم چون آنها رسالت بزرگی در میان مردم دارند و با تمام مشکلاتی که جوانان ما با آن دست به گربیان هستند این هنرمندان هستند که با آثار خود آنها را التیام می‌دهند.
وی با بیان آنکه آن بخش خبری صدا وسیما با تهیه گزارش خود، کم لطفی بزرگی در حق هنرمندان کرد، ادامه داد: صدا وسیما به جای دیدن نقاط کور که وسیع هم نیست برای دیدن نقاط مثبت نیز گام بردارد.
اشرف زاده تصریح کرد: مسوولان صدا وسیما اگر به مباحث فقهی معتقدند باید از خوانندگان بابت پخش صدای آنها اجازه بگیرند و شخصا برای پخش قطعه‌هایم آنها را حلال نمی‌کنم.
فراهنگ **9246 ** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید