آغاز دومین جشنواره معلمان هنرمند استان خراسان رضویرئیس اداره فرهنگی، هنری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، در حاشیه آیین آغازین این جشنواره به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این جشنواره با همکاری خانه هنرمندان شهرداری مشهد در چهار حوزه ادبی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و هنرهای آوایی برپا شده است.
فرهاد قاسم پور بیان کرد: معلمان هنرمند در حوزه ادبی در رشته های داستان کوتاه و نمایشنامه نویسی، در حوزه هنرهای تجسمی رشته های خوشنویسی، تصویرسازی، پوستر، نقاشی، نگارگری، تذهیب و عکس، در حوزه هنرهای نمایشی در رشته های نقالی، فیلم کوتاه و مجری گری و در حوزه هنرهای آوایی در رشته تک نوازی سازهای سنتی ایرانی، به مدت 2 روز با یکدیگر رقابت می کنند.
وی بیان کرد: مجموعا 400 معلم هنرمند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده بودند که از این تعداد آثار 212 معلم توسط داوران برگزیده و برای شرکت در جشنواره معرفی شد.
قاسم پور با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارتی ویژه معلمان هنرمند در حاشیه این جشنواره، افزود: همچنین نمایشگاهی از آثار معلمان هنرمند در حوزه های مورد رقابت در این جشنواره برای بازدید علاقه مندان برپا شده است.
استان خراسان رضوی با حدود 90 هزار فرهنگی بیش از هفت درصد جمعیت فرهنگیان کشور را داراست.
7496/5132
خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید