آثار هنری، مهم ترین ابزار برای تبیین نقش و جایگاه ولایت در جامعهبه گزارش ایرنا، علی محرمی روز پنجشنبه در همایش موسیقی ‘آوای موسیقی غدیر’ در عجب شیر بر لزوم تولید آثار فاخر هنری در تبیین شخصیت و سیره امام علی (ع) تاکید کرد و افزود: نقش هنر در انتقال عمیق ترین آموزه ها و مفاهیم در عرصه معارف الهی مهم بوده و نقش هنرمندان به عنوان پویاترین عامل در این راستا بسیار مهم است.
وی تاکید کرد: موضوع غدیر همواره مورد توجه اصحاب علم و فرهنگ و هنر بوده و همه عالمان وهنرمندان آثاری شایسته و در خور اهمیت با موضوع غدیر خلق کرده اند.
وی افزود: در این میان هنرمندان خوشنویس نقشی پررنگ تر و تاثیرگذارتر در رابطه با موضوع غدیر داشته و به مدد هنر خود رنگ جاودانگی بر این موضوع زده اند.
محرمی گفت: همایش موسیقی غدیر نشان می دهد که بستر مناسبی برای فعالیت های فرهنگی هنری در خصوص موضوع ائمه معصومین(ع) و آفرینش آثار ماندگار و فاخر وجود دارد.
وی با اشاره ای به پتانسیل های ویژه شهرستان عجب شیر در زمینه های هنری و فرهنگی گفت: پتانسیل های هنری و به خصوص موسیقی در این شهرستان زبانزد است و از این پتانسیل ها و ظرفیت ها می توان برای برگزاری جشنواره ها و مراسم های هنری و ادبی بهره برد.
وی افزود: برگزاری این جشنواره در شهرستان عجب شیر می تواند سبب شناساندن هر چه بهتر هنر و هنرمندان این شهرستان شود.
همایش موسیقی ‘آوای موسیقی غدیر’ با حضور گروه های موسیقی از شهرهای بناب، ملکان ،آذرشهر وعجب شیر برگزار شد و شرکت کنندگان در بخش موسیقی سنتی، ردیف و قطعات و تصانیف به اجرای قطعات پرداختند.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: شهرام ناعم وند ** انتشار دهنده:عیسی عطاپور**
7485/3077انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید